Imieniny: Marka, Gabriela, Katarzyny

SGB ID

Usługa identyfikacji elektronicznej SGB ID umożliwia bezpieczną weryfikację tożsamości drogą elektroniczną. Dzięki niej można:

  • utworzyć Profil zaufany, dzięki któremu możesz korzystać z usług e-administracji przez internet,
  • podpisywać za pomocą Profilu zaufanego dokumenty w urzędach publicznych,
  • identyfikować swoją tożsamość np. w firmach ubezpieczeniowych, placówkach medycznych – szczegółową listę firm znajdziesz na stronie mojeID 

Przy pomocy kilku kliknięć na dowolnym urządzeniu z dostępem do przeglądarki internetowej i w dowolnym czasie SGB ID pozwala Tobie w bezpieczny sposób potwierdzić swoją tożsamość, zachowując jednocześnie bezpieczeństwo i kontrolę nad przekazywanymi informacjami.

SGB ID to uniwersalne rozwiązanie, które pozwala Tobie na bezpieczne potwierdzanie tożsamości m.in. na tych platformach usług publicznych:

  • obywatel.gov.pl
  • epuap.gov.pl
  • gabinet.gov.pl
  • ceidg.gov.pl
  • pacjent.gov.pl

 

 

link do instruktażowo-promocyjnego filmiku o tym jak założyć Profil Zaufany

 

Usługa SGB ID została z powodzeniem wdrożona w 154 Bankach Spółdzielczych SGB oraz w SGB-Banku SA! W obecnych czasach popularność tego rozwiązania rośnie z dnia na dzień, co widać również po statystykach. Od lipca 2020 roku klienci ww. 155 Banków skorzystali z usługi już ponad 320.000 razy. Przedłużający się okres izolacji związany z pandemią i wynikającymi z niej obostrzeniami nieustannie wzmaga zainteresowanie tą funkcjonalnością. Zwracamy uwagę, że SGB ID jest również obecnie wykorzystywane do rejestracji obywateli na terminy szczepień przeciwko COVID-19.  Przygotowujemy dla Państwa materiały marketingowe w tym zakresie, które udostępnimy w połowie lutego br.

 

Wdrożenie kolejnych 32 Banków Spółdzielczych jest zaplanowane na drugą połowę lutego br. Oznacza to, że usługa dostępna będzie niemal w całym Zrzeszeniu (tylko 4 Banki Spółdzielcze SGB nie zdążyły się jeszcze zapisać na najbliższe wdrożenie). Dziękujemy wszystkim wdrożonym i wdrażanym Bankom za zaangażowanie w tym projekcie – wspólnie doprowadziliśmy do funkcjonowania jednolitej usługi SGB ID prawie we wszystkich Bankach Spółdzielczych. W załączeniu przekazujemy krótką prezentację dot. statusu wdrożenia i statystyk użycia SGB ID przez klientów Zrzeszenia.